16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Prizren, 5 aktakuza kundër pesë personave

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga Prokuroria Themelore në Prizren janë ngritur pesë aktakuza kundër pesë personave për vepra të ndryshme penale, transmeton PrizrenPress.

Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar tre persona për 48 orë.

“Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar tre (3) persona, të dyshuar për kryerjen e veprave të ndryshme penale të përcaktuara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Po ashtu, kjo prokurori ka ngritur pesë (5) aktakuza kundër pesë (5) personave, për vepra të ndryshme penale të parapara në KPRK”, njofton Prokurori i Shtetit./PrizrenPress.com

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira që do të fillojnë nga gjysma e ditës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë në pjesën e parë të ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me...

Vajzat amerikane përleshen me grushta për një vend parkim

Një parking në qendër tregtare amerikane u kthye në një mollë sherri mes disa vajzave. Siç shihet nga pamjet e bëra publike, sherri ka agravuar...

Lajmet e Fundit