7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Prizren, arrestohet nën dyshimin se ngacmoi një vajzë të mitur përmes rrjeteve sociale

Policia e Kosovës dje ka arrestuar një burrë i cili dyshohet që përmes rrjeteve sociale ka ngacmuar një vajzë të mitur.

Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje rreth orës 15:25 në Prizren.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar tri raste të ngacmimit.

Javën e kaluar një person i moshës mbi 30-vjeçare nga një fshat i Istogut është arrestuar me dyshimet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë, mosha e të cilës është 9-vjeçare.

KALLXO.com mëson se ngacmimi kishte ndodhur në rrjetin social ‘Instagram’ dhe viktima ishte ngacmuar gjatë orëve të natës.

Në një intervistë për KALLXO.com, babai i vajzës së mitur tregon se si e kishte raportuar rastin në polici.

 

 

Ai bëri të ditur se në telefonin e vajzës kishte parë fjalë denigruese.

Më 27 gusht 2022, në një park të kryeqytetit, një vajzë e re 11-vjeçare dyshohet se përderisa ishte duke ecur ishte ndaluar e pastaj dhunuar seksualisht brenda një intervali prej 7 orëve nga disa persona.

Lidhur me rastin janë arrestuar dhe dërguar në paraburgim 5 persona.

Ndërsa, gjashtë persona tjerë kanë përfunduar në pranga me 2 shtator. Ata po dyshohen për dhunim dhe trafikim të 11-vjeçares gjatë muajit qershor të këtij viti.

Më Shumë

Kryetari i Malishevës mbledh Këshillin e Drejtorëve, kërkon angazhim maksimal në realizimin e projekteve

Nën drejtimin e të parit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, është mbajtur mbledhja e radhës e Këshillit të Drejtorëve komunalë. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Në këtë mbledhje ku...

Kryeziu-Ramaj për Fatmir Limajn: Ishe shpresa, tani je shpëtimi i Kosovës

Besartë Kryeziu – Ramaj, kryetare e Gruas së Nismës Socialdemokrate, ka postuar në rrjetin social në “Facebook”, një fotografi me liderin e Nismës, Fatmir...

Lajmet e Fundit