20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Prizren/ Arrestohet një i dyshuar për dhunë në familje

Stacioni Policor Prizren më 29.08.2023 ka pranuar informacion për një rast të dhunës në familje në një fshat të komunës së Prizrenit.

Njësitet policore relevante i janë përgjigjur rastit duke lokalizuar dhe arrestuar të dyshuarin e rastit F.K. (viti i lindjes 1994, mashkull kosovar shqiptar), i cili është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës.

Nga hetimet preliminare janë gjetur prova se i dyshuari ndaj viktimës (bashkëshortes së tij) në mënyrë sistematike prej një kohe ka ushtruar dhunë fizike e psikike.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ndaj të dyshuarit ka lëshuar masën e ndalimit prej 48 orësh dhe ndaj tij do të ngritët kallëzim penal për veprën penale “Dhunë në familje’’.


 

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: info@renelualtahiri.com

Web: www.renelualtahiri.com

Çfarë bëri kështu Kida, mahnit me pamjen e re

Kida mahnit me pamjen e re. Kida është njëra ndër artistet që ka ndryshuar më së shumti pamjen. Edhe kësaj radhe, artistja vendosi të bënte një...

Fitorja e Kosovës

Ben Blushi Kosova mori një fitore të papritur, por të merituar, kur ishte në një ditë të keqe për shkak të lodhjes së Perëndimit që...

Lajmet e Fundit