0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Prizren/ E dërgoi veturën në autolarje, gruas i vidhen mbi 7000 euro

7 mijë e 360 euro.

Kjo është shuma e parave e cila iu vodh një gruaje pasi e njëjta e dërgoi veturen e saj për ta pastruar veturën në autolarje.

Rasti ka ndodhur më datë 8 dhjetor në rrugën “Rifat Krasniqi” në Prizren, por u raportua tek në ditën e djeshme.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar togeri Shaqir Bytyqi, nga policia e Prizrenit.

“Rasti ka ndodhur më 8 dhjetor, është raportuar tek dje pra më datë 13 dhjetor. Viktima ka raportuar se i kishte nxjerrë paratë për t’i deponuar në bankë, por kur ishte kthyer nuk i kishte gjetur paratë”, tha Bytyqi.

Ai theksoi se po punohet në identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit.

“Jemi duke punuar në arrestimin e të dyshuarit. Nga kamerat e sigurisë vërehet se si i dyshuari afrohet tek vetura duke tentuar që të marrë diçka. Po punojmë në identifikimin e tij”, theksoi Bytyqi.

Më Shumë

Policia rrit sigurinë ndaj Totajt (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar. Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10...

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në...

Lajmet e Fundit