0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Prizren, Fazli Berisha, një muaj paraburgim për rrahjen e gruas

Prizren-Qendra paraburgimitGjykata Themelore në Prizrenit, ka marrë vendim që të mbajë një muaj në paraburgim, Fazli Berishën nga lagja “Arbana” . Ai akuzohet për lëndim trupor të bashkëshortes.

“Fazli Berisha do të mbahet në paraburgim për 1 muaj, gjatë së cilës kohë pritet që i pandehuri të dalë në gjykim para Departamentit të Përgjithshëm të Gjykatës Themelore”, njoftoi zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj.

“Gjyqtari i Procedurës Paraprake e miratoi kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit e cila kërkoi mbajtjen në paraburgim të pandehurit”

Berisha është arrestuar me datën 07.07.2014 nga ora 19.00.

“I pandehuri u akuzua për shkelje të Kodit Penal, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore bashkëshortes, rrezikun se ai mund ta përsërisë veprën penale, pasi i njëjti është recidivist- përsëritës i veprës penale, në shkelje të Nenit 189 par.3. lidhur me pa.1 të KP-së, Gjykata i cakton paraburgim prej 1 muaji”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Lajmet e Fundit