35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Prizren, fillon ndërtimi i trotuareve përskaj Stacionit të Autobusëve

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se ka filluar ndërtimi i trotuareve tërësisht të reja në të dyja anët e rrugës përskaj Stacionit të Autobusëve.

Sipas njoftimit të kësaj komune, ndërtimi i kompletuar i kësaj rruge, të asfaltuar rishtas, ka lehtësuar lëvizjen e makinave dhe këmbësorëve në këtë segment të rëndësishëm që lidh disa nyja rrugore të kësaj pjese të qytetit.

Më Shumë

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve përballë Santa Coloma

Ballkani ka fituar 2-1 me Santa Coloma në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Lajmet e Fundit