25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Prizren/ I vidhet çanta e krahut, policia nis hetim

Policia e Kosovës njoftoi se një personi në Prizren i është vjedhur çanta e krahut, në të cilën kishte para të gatshme, telefon dhe dokumente personale.

Në njoftimin policor thuhet se rasti ka ndodhur të hënën në orën 08:30, ku viktima më pas ka marrë trajtim mjekësor.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet policore dhe po e trajtojnë rastin.

“Viktima mashkull kosovar ka raportuar se një person i panjohur ia kishte vjedhur çantën e krahut në të cilën sipas viktimës kishte para të gatshme, një telefon celular dhe dokumente personale. Si pasojë viktima ka pranuar tretman mjekësor. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin”, thuhet në njoftim.

Rasti është iniciuar si “vjedhje grabitqare”.

Hovenier: Sulmuesit serbë nuk i siguruan vet armët, ka struktura

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier, në një intervistë për mediumin anglez BBC ka thënë se prapa sulmeve terroriste ndaj Kosovës...

Lautaro mund të largohet nga Interi për 100 milionë euro

Po shkëlqen këtë sezon, Lautaro largohet nga Interi për 100 milionë euro. Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro largohet nga Interi. Lautaro Martinez është sulmuesi më i...

Lajmet e Fundit