3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Prizren, ngriten 12 aktakuza kundër 20 personave

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga Prokuroritë Themelore në Prizren janë ngritur 12 aktakuza kundër 20 personave, për vepra të ndryshme penale.

Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, për 48 orë janë ndaluar 13 persona, si dhe janë bërë 2 kërkesa për caktimin e paraburgimit për 11 persona, të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

“Prokuroria Themelore në Prizren, me urdhër të prokurorit ka ndaluar 13 persona të dyshuar, si dhe ka parashtruar 2 kërkesa për caktim të paraburgimit kundër 11 personave. Ndërsa, nga kjo prokurori janë ngritur 12 aktakuza kundër 20 personave, për vepra të ndryshme penale”, thuhet në njoftim./PrizrenPress.com

Më Shumë

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Pas ndarjes nga Afrona, Blero kapet mat me të dashurën e re – FOTO

Këngëtari i njohur, Blero Muharremi është një ndër emrat më të përfolur në mediat rozë. Pas ndarjes nga modelja e njohur Afrona Dika, Blero ka...

Lajmet e Fundit