13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Prizren: Një person bie nga pullazi i shtëpisë


Një person ka rënë nga pullazi i shtëpisë në Prizren.

Lartësia e pullazit ku ka rënë viktima në tokë, ka qenë 7-8 metra.

“Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK”, njofton Policia e Kosovës.

Rasti po hetohet nga Prokuroria./PrizrenPress.com/

Vdes ish-ushtari i UÇK-së që u plagos në Rahovec

Dega e OVL-UÇK-së në Rahovec ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nazmi Veliu, i cili ishte plagosur ditë më parë në...

17 vjet nga vdekja e Muharrem Qenës, artistit shumëdimensional që ia kushtoi jetën artit

Shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar, Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit 1934 në Mitrovicë. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si...

Lajmet e Fundit