10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Prizren, pezullohen riaplikimet për familjet në Skemën e Ndihmës Sociale

Procedurat e riaplikimit për ripërtëritjen e dokumenteve, verifikimi i gjendjes socio-ekonomike dhe raporteve mjekësore për familjet nw Skemën e Ndihmës Sociale janë pezulluar dhe redaktuar në Drejtorinë e Punës dhe Mirëqenie Sociale në Prizren.

“Po ashtu, sipas këtij vendimi, Qendrat për Punë Sociale-Sektori Ndihmave Sociale e të gjitha komunave të Republikës së Kosovës, janë obliguar që procesin e ri-aplikimit ta zbatojnë pa prezencën e palëve, duke u bazuar në dokumentet, dosjet dhe vlerësimet e fundit nga komisionet mjekësore”, thuhet në njoftim.

Tutje në njoftim thuhet se për aprovimin apo refuzimin e së drejtës në ndihmë sociale për familjet e ri-aplikuara në muajin nëntor 2020, do të shpallen pas kryerjes së këtyre procedurave.

Më Shumë

Kryeministri Kurti udhëton për në Japoni

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Japoni për të marrë pjesë në ceremoninë shtetërore të varrimit të ish-kryeministrit të...

Kosova me fitore e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve

Kosova e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve me fitore, pasi sonte triumfoi ndaj Qipros me rezultat bindës 5-1. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin...

Lajmet e Fundit