25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Prizren/ Shoqërohen në Polici katër persona – nuk respektuan vendimet e Qeverisë

Policia e Kosovës në Prizren ka shoqëruar në stacion policor katër persona. Sipas raportit 24 orësh të policisë, të dyshuarit janë shoqëruar në polici për shkak se kishin vepruar në kundërshtim me vendimet e Qeverisë së RKS-së dhe rekomandimeve të IKSHP-së lidhur me pandeminë COVID-19, raporton PrizrenPress.

Ndaj tyre është inicuar lënda e rastit e cila shkon në procedurë të rregullt.

“Njësiti policor gjatë patrullimit ka ndaluar një veturë në të cilën kishin qenë katër persona të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët janë shoqëruar në stacion policor për shkak se kishin vepruar në kundërshtim me vendimet e qeverisë së RKS-së dhe rekomandimeve të IKSHP-së lidhur me virusin Covid-19. Në konsultim me prokurorin ndaj të dyshuarve është inicuar lënda e rastit e cila procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 01:20./PrizrenPress.

Më Shumë

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Lajmet e Fundit