21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Prizren, sot shënohet 40 vjetori i demonstratave të vitit 1981

Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të Demonstratave të vitit 1981, Komuna e Prizrenit, në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta dhe Shoqata e të Burgosurve Politik, do të organizojnë Akademi për Pranverën Shqiptare të vitit ‘81.

Akademia do të mbahet të shtunën më 27 mars, në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha”, në ora 13:00./ PrizrenPress.com

May be an image of text that says "Demonstratat e vitit Akademi per Pranverën Shqiptare t? vitit '81 81 Data: 27 mars Vendi: Shtepia e Kulturës "Xhemajli Berisha" Ora 13:00"

Më Shumë

Kurti për Betejën në Rahovec: Krimet e Serbisë s’do të mund të zhduken e harrohen

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka kujtuar Betejën e Korrikut të vitit 1998, për të cilën tha se filloi më 17 korrik brenda...

Një lis dëmton disa varre në Prizren

Një lis i madh është rrëzuar në varrezat e qytetit të Prizrenit, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme në disa varre. Ngjarja ka ndodhur para dy...

Lajmet e Fundit