14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Lista e yjeve të Serie A që mbesin pa kontrata këtë verë

Më pak se dy muaj kanë mbetur për të përfunduar sezoni 2020-21 në Serie A dhe ka një mori lojtarësh të cilëve do t’iu skadojë kontrata.

Marrëveshjet që skadojnë më 30 qershor nga shtatë klubet më të mira në Serie A, shkruan lajmi.net.

Atalanta: Marco Sportiello, Francesco Rossi

Inter: Danilo D’Ambrosio, Aleksandar Kolarov, Ashley Young, Andrea Ranocchia, Daniele Padelli

Juventus: Radu Dragusin, Giorgio Chiellini, Gianluigi Buffon, Carlo Pinsoglio

Lazio: Mateo Musacchio, Stefan Radu, Marco Parolo, Senad Lulic, Joseph Marie Minala, Marco Alia

Milano: Gianluigi Donnarumma, Antonio Donnarumma, Zlatan Ibrahimovic, Hakan Calhanoglu

Napoli: Elseid Hysaj, Nikola Maksimovic

Roma: Henrikh Mkhitaran, Juan Jesus, Bruno Peres, Antonio Mirante, Simone Farelli

Akoma nuk ka ndonjë lajm të ri në qoftë se ndonjëri prej këtyre lojtarëve ka vendosur të rinovojë kontratën.

Më Shumë

Lajmet e Fundit