3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Prizren/ Tejkaloji shpejtësinë i hiqen 3 pikë dhe 300 euro dënim

Policia e Kosovës i ka shqiptuar në personi gjobë në vlerë prej treqind euro, tri pikë negative dhe masa e përkohshme e ndalim drejtimit të mjeteve motorike në afat prej tre muajsh, një personi i cili në zonën e kufizimit prej 50 km/h, ishte duke vozitur me 119 km/h.

“Me datën 08.12.2023 njësiti policor nga Stacioni Policor Prizren  VERI, në pikë kontrolli të automjeteve në rrugën ‘Transiti i Ri’’ në Prizren, ka hasur në një kundërvajtës i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar me shenjë të trafikut është pesëdhjete (50) km/h duke vozitur me shpejtësinë njëqind e nëntëmbëdhjetë  (119) km/h”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Tuje thuhet në njoftim se ndaj këtij kundërvajtësi është shqiptuar gjoba në vlerë prej treqind euro, tri pikë negative dhe masa e përkohshme e ndalim drejtimit të mjeteve motorike në afat prej  tre muajsh.

Më Shumë

Slayer ribashkohen pas pesë vjetësh

Bendi Slayer është ribashkuar në një performancë të gjallë pas pas pesë vjetësh. Ikonat e nënzhanrit thrash-metal kishin njoftuar për pensionimin e tyre më 2019...

Policia e Kosovës shqipton 2314 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2314 gjoba në trafik gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkaq aksidente me të lënduar në këto 24 orë janë gjithsej...

Lajmet e Fundit