4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Prizreni me stadium kombëtar

Kosova do të bëhet edhe me stadiumin e dytë kombëtar, i cili do të ndërtohet në Prizren.

Kjo është thënë nga Këshilltari i Ministrit të Sportit, Samir Hoxha, në emisonin “Sporti Total” në KTV.

Hoxha ka thënë se Ministria e Kulturës, Rinisë e Sportit e Kosovës shumë shpejt do të nënshkruajë marrëveshje me Ministrinë e Sportit të Turqisë që të fillojnë bashkëpunimin për ndërtimin e një stadiumi në qytetin e Prizrenit.

Krahas Prizrenit, stadium kombëtar do të ndërtohet edhe në Drenas.

Në dhjetor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim për zhvendosjen e lokacionit të stadiumit kombëtar nga Prishtina në Komunën e Drenasit.

Më Shumë

Vazhdon me intensitet të lartë realizimi i projekteve kapitale në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka mbajtur mbledhjen e përjavshme me drejtorët, ku u raportua për arritjet javore dhe planifikimin për ditët...

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

Lajmet e Fundit