-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Projektligji për amnistinë, të enjten në Kuvend

KuvendiKosoves5-27Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka bërë të ditur se Projektligji për amnisti pritet të shqyrtohet prapë të enjten në Kuvendin e Kosovës, kur do të duhet që prapë të votohet me dy të tretat. Krasniqi ka thënë se nuk është me rëndësi mendimi i tij rreth këtij Projektligji, por që me kohë do ta bëjë publik qëndrimin e tij.

“Por, duhet që të thuhet saktë, përse po bëhet Projektligji për amnisti dhe kush mund t’i nënshtrohet më tepër ky ligj”, ka thënë Krasniqi, të hënën pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

“Unë mendoj që këtu ka dallime rreth Projektligjit për amnisti, megjithatë janë seancat e Kuvendit që vendosin për të shkuar më tej ose për të kërkuar plotësime ose rishikime të reja të projektligjit”, ka pohuar Krasniqi, shkruan Kosova Sot.

Sipas tij, opinioni e di qëndrimin e tij rreth marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. “Unë kam qenë që marrëveshja të ishte më transparente dhe t’i thuhej opinionit se çfarë përmban ajo”, ka deklaruar Krasniqi.

Më Shumë

Rexhepi përcjellë mesazhet nga Bosnja: Kujdes me Asociacionin !

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilija Rexhepi, ka përcjellë një porosi nga Organizata “Nënat e Srebrenicës”, që Kosova të ketë kujdes me themelimin e Asociacionit të...

Dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Gjatë një operacioni policor, policia ka neutralizuar njërin nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë, me ç’rast i njëjti ka mbetur i vrarë. Po ashtu dyshohet...

Lajmet e Fundit