0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Qetësohet situata në Mitrovicë, disa protestues të arrestuar

Mitrovice-Protesta14Situata në Mitrovicë është më e qetë dhe turma e protestuesve është shpërndarë nga afërsia e urës qendrore mbi lumin Ibër në Mitrovicë.

Ndërkohë, raportohet se disa protestues janë arrestuar nga forcat e rendit. Në qytet vërehet një prani e shtuar e forcave vendore dhe ndërkombëtare të rendit.

Më Shumë

Samiti i UEFA: Rusia mbetet e përjashtuar

Klubet ruse të futbollit dhe ekipi i tyre kombëtar nuk do të mund të marrin pjesë në garat evropiane për sa kohë që lufta...

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Lajmet e Fundit