-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Qeveria e Isës plot doktorë të cilët i përqeshte Hashim Thaçi

thaci ne kuvendHashim Thaçi në kohën kur ishte Kryeministër sa herë që kishte rastin në Kuvend sulmonte ashpër LDK’në.

Madje, në shkurt të këtij viti, Thaçi tha se njerëzit e LDK’së janë plagjiatorë dhe se hetimet për punimet akademike duhet të nisin që nga Isa Mustafa.

“Bartëse e plagjiaturës politike, shkencore shoqërore në Kosovë jeni ju Lidhja Demokratike e Kosovës…. Nëse dëshironi me shifra dhe fakte flasim edhe për plagjiatura të konfirmuara e që duhet me iu ardh turp me folë këtu për sistemin e arsimit me ata tituj, ato grada me atë akademizëm të falsifikuar e të dëshmuar, e të publikuar dhe tash pretendoni me shit moral për opinionin publik. Kjo nuk shkon, nuk shitet, nuk do të ndodh kurrë”, thoshte Thaçi.

Ndërkohë në Qeverinë e Isa Mustafës ku Thaçi është zëvendëskryeministër ka shumë nga këta doktor.

Më Shumë

Kurti për koeficientin: Rritja më e madhe e pagave që nga pas lufta

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një vizite që ka bërë në një fabrikë këpucësh ka folur sërish për ligjin e pagave, saktësisht për...

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Lajmet e Fundit