0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Video e shpërthimit të bombës në Suharekë

suharek shiritat

 

(E plotësuar) Një qytetar ka dërguar këtë video në adresë të TherandaPost-it dhe aty shihet mjaft mirë shpërthimi i kontrolluar nga njësitet e deminimit të Policisë së Kosovës.

 

Bombë në Suharekë

Diku rreth orës 8:00 afër Stacionit të Autobusëve në Suharekë është vërejtur një mjet i dyshimtë.

Policia kishte rrethuar vendin dhe më pas për TherandaPost u konfirmua që është bombë brenda një makine e markës “Mercedes Smart” dhe tani vetëm pritet eliminimi i rrezikut nga ekipet speciale dhe nuk ka vend për panikë.

Më Shumë

Zelensky – heroi i luftës së Ukrainës, sot mbush 45 vjet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot feston ditëlindjen e 45-të. Zelensky, i cili shërben si presidenti i gjashtë i Ukrainës që nga viti 2019, u bë...

Vdekjet nga shurupet e kollës, OBSH: Masa të menjëhershme për mbrojtjen e fëmijëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje për “veprim të menjëhershëm dhe të koordinuar” për të mbrojtur fëmijët nga ilaçet e kontaminuara, pas vdekjeve...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit