13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Quni: Osmani më dha fjalën se mbetet në LDK (VIDEO)

Anton Çuni e përkrah pa rezervë vendosmërinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që qeverinë e re ta bëjë me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës e Nismën Social Demokrate.

Madje është i gatshëm ta rimarrë postim e ministrit të mbrojtjes që e ka aktualisht, nëse i besohet edhe më tej.

Si për veten, Quni nuk e di as për Vjosa Osmanin, nëse do të mbetët në pozitën e kryeparlamentarës, pas krijimit të qeverisë së re.

Por, pavarësisht mospajtimeve që i ka pasur me të  në bisedat e shpeshta, pas qëndrimeve të kundërta të nënkryetares me partinë, Osmani ia ka dhënë këtij besën për diçka.

 

 

Më Shumë

Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes e vajzës, arrestohet prizrenasi

Një person është arrestuar në Prizren, pasi që kishte ushtruar dhunë ndaj gruas dhe vajzës së tij. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari...

Ish-drejtoresha e Suharekës e akuzuar për korrupsion, thotë se objekti pa leje është rrënuar në tërësi

Ish-drejtoresha e Drejtorisë së Inspekcionit në Suharekë, Jehona Rrafshi- Lumi, e akuzuar për korrupsion, duke vazhduar dhënien e mbrojtjes, në seancën e së hënës...

Lajmet e Fundit