11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Quni: Parku i Qytetit të Prizrenit është zhytur në mbeturina

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar Parkun e Qytetit.

Ai, aty ka parë papastërti të madhe.

“Mbeturina gjithandej, drurë që u thyhen degët dhe bien përtokë duke rrezikuar jetën e qytetarëve, tualetet jashtë funksionit, ndriçim që punon pjesërisht brenda dhe jashtë parkut, ura e shkatërruar, lumi i mbushur me mbeturina që notojnë mbi të, si dhe kaos e parregullsi gjithandej në parkimin e veturave mbi hapësirën e gjelbëruar të parkut”, tregon Quni.

“Është për keqardhje se si me neglizhencën e paaftësinë e pushtetit aktual, Prizreni u shndërrua nga një qyteti që konsiderohej ndër më të pastërtitë në vend, në qytetin më të ndotur!”.

“Prizreni dhe prizrenasit nuk e meritojnë një trajtim të tillë, prandaj po afron koha kur ata vet do ti ndëshkojnë me votën e tyre këta që dështuan plotësisht në përmbushjen e obligimeve dhe përgjegjësive të veta karshi qytetarëve”.

“Ne zotohemi se parkut dhe hapësirave publike do t’u japim rëndësinë e merituar me përkujdesje maksimale”.

 

Më Shumë

Rrëzohet një punëtor i ndërtimit në Prizren

Një punëtor është rrëzuar duke punuar në një kompani të ndërtimit në Prizren. Viktima, siç njofton Policia e Kosovës është duke u trajtuar në Spitalin...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Lajmet e Fundit