10.9 C
Prizren
E shtunë, 11 Shtator, 2021

Quni thotë se do t’ia kthejë dinjitetin Prizrenit

Kandidat për kryetar të komunës së Prizrenit nga LDK-ja, Anton Quni, tha se është i pakënaqur me menaxhimin e pandemisë, prandaj është i gatshëm ta ndihmojë Qeverinë për këtë çështje.

Duke folur për planin e tij qeverisës, Quni tha për Ekonomia Online, se do t’ia kthejë shkëlqimin dhe dinjitetin Prizrenit.

Sipas Qunit, me qeverisjen e tij në katër vjetët e ardhshme, Prizreni do të jetë ndër qytetet më të preferuara për të jetuar.

“Jam bërë 11 vjet që jam aktiv në skenën politike duke ushtruar detyra dhe përgjegjësi të ndryshime si në Parlamentin e Kosovës po ashtu edhe në ekzekutiv. Si kryetar i LDK-së dega në Prizren nga dega ime më është dhënë edhe një përgjegjësi që të sfidohem në garën për zgjedhjet lokale si kryetar i komunës”.

“Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për një mësimdhënës/ mësimdhënëse të matematikës

“Duke njohur problematikën e Prizrenit, qytetarëve nevojat e tyre natyrisht se me programin qeverisës që ofron LDK-ja ne do të jetësojmë të gjitha nevojat për të cilat qytetarët janë të interesuar, filluar nga shërbimet e ndryshme deri tek projektet kapitale të cilat Prizrenit do t’ia kthejnë shkëlqimin dhe dinjitetin që ka pasur në çdo kohë. Ne do e shpalosim programin tonë qeverisës, i cili do të jetë i kapshëm në shërbim të qytetarëve. Prizreni do të jetë ndër qytetet më të preferuara për të jetuar”.

Ndërsa, sa i përket situatës me pandeminë, ish-ministri i Mbrojtjes, tha se vetë fakti që ka numër të madh të infektuarve është e mjaftueshme që të kuptohet se Qeveri duhet të marrë masa urgjentisht.

“Shifrat flasin vetë. Përkundër kësaj që jemi duke u përballur me momentet më të vështira që nga koha kur është paraqitur pandemia te ne. Por vetë fakti që kemi aq numër të madh të infektuarve është e mjaftueshme që të kuptohet se kjo qeveri duhet të marrë urgjentisht masa adekuate për mbrojtjen e qytetarëve. Nëse nuk munden le të kërkojnë ndihmë, ne jemi të gatshëm të ndihmojmë. Për fat të mirë në FSK është duke u zbatuar plani gjithëpërfshirës i tranzicionit”./EO/

Më Shumë

MAShTI publikon rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës, kalueshmëria 51.23 përqind

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës të afatit të dytë, të cilit i janë...

Kjo moderatore do jetë banorja e parë e “Big Brother Vip”?

Moderatorja e njohur shqiptare Lei Kraja u largua disa muaj më parë nga “Digitalb”, kjo lëvizje i habiti të gjithë pasi ishte vendi në...

Quni dëgjon hallet e banorëve të Kabashit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të parafushatës ka vizituar fshatin Kabash të Hasit. Ai ka dëgjuar nga afër hallet...

Samanta Karavella ndan imazhe joshëse nga pushimet

Këngëtarja ka postuar fotografi për fansat. Samanta Karavella ka vendosur që gjatë këtyre ditëve të shijojë pushimin në një ambient të nxehtë. Ajo ka udhëtuar për...

Haskuka optimist për fitoren e zgjedhjeve të tetorit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka takuar sot kandidatët për Kuvend. Ai tha se lista e kandidatëve për kuvendarë është...

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për posedim të narkotikëve

Tre persona janë arrestuar në Prizren të hënën me dyshime për posedim të narkotikëve. Policia ka njoftuar se ka marrë informata të dielën se tre...

PSG refuzoi ofertën e Barcelonës prej 80 milionë eurosh për Neymarin

Paris Saint-Germain thuhet se ka refuzuar një ofertë prej 80 milionë eurosh nga Barcelona për Neymarin, këtë verë. Emri i Neymarit ka qenë shumë i...

Ndalohet mbajtja e një ahengu në Prizren

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë përmes inspektoratit Sanitar, Zyra Regjionale Prizren  ka   ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme me qëllim të ngritjes se zbatimit...

Aksident në Prizren, lëndohet shoferi i veturës

Një aksident trafiku raportohet të ketë ndodhur dje në Prizren, raporton PrizrenPress Sipas policisë, në rrugën "Wiliam Woker" dy vetura me targa vendore me drejtues...

Cascarino: ‘Mbappe ka bërë hapa mbrapa në karrierë, nuk duhet t’i ngjajë Ronaldinhos’

Legjenda Tony Cascarino lka bërë një deklaratë të bujshme në radio talkSPORT. Ndër të tjera, ai theksoi se Mbappe po bën hapa prapa në...

24 policë kanë vdekur nga Covid-19, Sveçla bën të ditur se janë vaksinuar rreth 8 mijë pjesëtarë

Me rastin e 22-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës  është mbajtur ceremoni solemne për nder të shënimit të kësaj dite, raporton Ekonomia Online. Fillimisht...

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së, Haxhi Hasan Muhadri

  Ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Haxhi Hasan Muhadri nga Damjani i Hasit. Ai ishte njëri ndër luftëtarët e ditëve të para të UÇK-së në...

Situatë e rënduar/ 25 mijë e 688 qytetarë janë të infektuar aktualisht me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, kurse janë shënuar...

Quni: Pushteti i Prizrenit i hodhi në baltë paratë publike

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vazhduar me kritika në drejtim të qeverisjes së kryetarit të Komunës, Mytaher Haskuka. Sipas tij,...

Lirohet nga burgu Etem Arifi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, është liruar nga burgu. Këtë për klankosova.tv e bëri të ditur zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Florent...

Nënë e djalë nga Rahoveci vdesin nga COVID-19

Betejën me COVID-19 e kanë humbur edhe dy persona nga Rahoveci, nënë e djalë. Lajmin e ka bërë publik kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, i...

Lajmet e Fundit