20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Qytetari në Suharekë revoltohet pasi policia i shkruan gjobë për mosvendosje të maskës

Policia në Suharekë ka hapur një rast mëngjesin e ditës së djeshme për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

Siaps njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur në fshatin Shirokë të Suharekës, kur patrulla e policisë ka ndaluar një automjet dhe gjatë shqiptimit të një tikete për mosvendosjen e maskës, i dyshuari është revoltuar dhe ka ofenduar zyrtarët policor.

Në bazë të njoftimit, i dyshuari pa lejen e policisë, është larguar me automjet, ndërsa policia ka arritur sërisht që ta ndalë të dyshuarin, dhe të njëjtin e ka shoqëruar në polici.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Deputeti gjerman: Jam i dëshpëruar, BE-ja duhet ta kritikojë Serbinë

Deputeti gjerman, Peter Beyer, ka thënë se është i dëshpëruar me Bashkimin Evropian, me mënyrën qysh po sillet ndaj Serbisë. Beyer, tregoi se Serbia po...

24 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj

Sot, bëhen 24 vjet nga rënia e dëshmorit Zenun Çoçaj. Çoçaj ka rënë dëshmor në Gjonaj të Hasit. Bashkëluftëtarët e kanë çmuar lartë figurën e tij. Zenun...

Lajmet e Fundit