14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Rahovec – Defekt në gypin kryesor, fshatra të tërë mbesin pa ujë

KRU “Gjakova” ka njoftuar se ka defekte në gypin kryesor në hyrje të fshatit Celinë.Sipas njoftimit, pas këtij defekti, furnizimi me ujë do të ndërpritet që nga ora 16:30 e ditës së sotme e deri nesër.

Ndërprerja me ujë është bërë për shkak të punimeve për lokalizimin dhe sanimin e defektit.

Fshatrat që do mbesin pa furnizim me ujë janë: Fortesë, Celinë, Nagavc, Hoqë e Vogël, Krushë e Madhe, Qëndresë, Krushë e Vogël, Piranë, Retijë, Krajk, Bregdri, Zym dhe Shëngjergj.

Më Shumë

Ish-lojtari i Lazio-s dhe Inter-it pezullohet pasi shkeli protokollet antidoping

Reprezentuesi senegalez, Keita Balde është pezulluar deri më 5 dhjetor për shkelje të protokollit antidoping në Itali, njoftoi klubi i tij aktual Spartak Moska. “Lojtari...

Kurti sot shpall kandidaturën për kryetar të VV-së

Albin Kurti do ta shpallë sot zyrtarisht kandidaturën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se shpalosja e platformës së kandidatit...

Lajmet e Fundit