25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Rama uron Thaçin dhe PDK-në për fitoren

Thaci dhe Edi ramaKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka uruar kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, për fitoren e shënuar në zgjedhjet e 8 qershorit.

Ai u ka uruar suksese të gjithë anëtarëve të Parlamentit të ri të

Më Shumë

Spanja e siguron kualifikimin në fazën tjetër

Spanja e ka siguruar kualifikimin për një fazën tjetër në “EURO 2024”. Kjo pasi arriti ta mposht minimalisht Italinë me rezultat 1:0, me autogolin e...

Policia gjen armë e municion gjatë kontrollit në një shtëpi banimi dhe një objekt afarist në Prizren

Policia e Kosovës (PK) njofton se gjatë kontrollit në një shtëpi banimi dhe një objekt afarist në Prizren, janë gjetur dhe konfiskuar armë dhe...

Lajmet e Fundit