33.8 C
Prizren
E enjte, 15 Korrik, 2021

Ramos: Herët ose vonë do të kthehem

Sergio Ramos ka përshëndetur ditën e enjte stafin dhe çdo tifozë të Real Madrid-it, për herë të fundit si lojtar i Los Blancos. Ish-kapiteni, tashmë është larguar përfundimisht nga “Santiago Bernabeu” dhe pritet të nisë një aventurë të re jashtë Spanjës.

35-vjeçari përmbylli një epokë duke u thënë “shumë faleminderit të gjithëve” dhe se “herët ose vonë do të kthehem”. Duke e lënë të hapur mundësin e kthimin në Madrid, si pjesë e bordit të klubit në të ardhmen.

Në konferencën e mbajtur të enjten, ku u zyrtarizua largimi, Ramos-i ka prekur disa tema mbi të shkuarën dhe të ardhmen e tij.

Spanjolli foli për të kalurën duke thënë se “nuk kam menduar në asnjë moment për ndonjë klub tjetër. Që nga janari, kur kam qenë në treg, kam pasur disa telefonata. Por, asnjëherë nuk kam menduar të largohem nga Madridi”.

Ramos-i foli edhe për një rikthim të mundshëm te Sevilla dhe për thashethemet që e lidhin atë me Barcelona-n, por i hodhi poshtë kategorikisht këto të fundit.

“Sevilla është klubi tjetër në zemrën time, ku kalova shumë mirë, por për momentin nuk ka asgjë në tryezë për t’u rikthyer. Sa për Barcelona-n… e pamundur. Ju nuk do ta shihni kurrë Sergio Ramos-in me fanellën e Barcelona-s”, shtoi ish-kapiteni Real-it.

Gazetarët e pyetën Ramos-in, nëse do të dëshironte të qëndronte në Madrid nëse i ofrohej rinovimi dhe për mbrojtësin qëllimi ishte të qëndronte, ndonëse nuk e fshehu zhgënjimin nga klubi.

“Gjëja e parë që dua të them është se unë kurrë nuk kam dashur të largohem. Unë doja të qëndroja këtu”, shtoi Ramos-i.

“Klubi më ofroi mundësin e zgjatjes së kontratës, por për shkak të Covid ajo u ‘dogj’. Pastaj klubi më bëri mua një ofertë një-vjeçare me ulje të pagës. Doja dy vjet dhe qetësi për mua dhe familjen time”.

“Gjatë bisedimeve të fundit, unë pranova ofertën një-vjeçare, por unë u informova se nuk ishte më e mundur, se kishte një datë skadence dhe se nuk kisha dëgjuar për të”, tha ish-kampioni i Europës dhe Botës me kombëtaren spanjolle.

Katër herë fituesi i Ligës së Kampionëve me Real Madrid-in, u pyet edhe për marrdhënien me Presidentin, Florentino Perez.

“Marrëdhënia ime me presidentin ka qenë gjithmonë e mirë. Si një baba dhe bir në aspektin sportiv. Ai është ai që më solli këtu dhe unë kurrë nuk do të them një fjalë kundër tij”, tha Ramos-i, duke shtuar se “ka luftime edhe në familje”.

Ramos-i ishte pjesë e Real Madrid-it që nga viti 2005, kur u transferua nga Sevilla për shifrën e 27 milionë eurove. Me klubin e bardhë ai është paraqitur në 671 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Ish-kapiteni ka shënuar 101 gola dhe ka dhuruar 49 asiste.

Statistika këto që e bëjnë lojtarin e katërt me më shumë paraqitje me fanellën e Real-it, pas Raul-it, Iker Casillas-it dhe Manolo Sanchis-it. Ndërsa, në listën e golashënuesve historik, ai renditet në vendin e 20-të.

Në Mardrid, Ramos-i ka fituar 22 trofe. Katër Liga të Kampionëve, pesë La Liga, dy Kupa dhe katër Superkupa të Spanjës, katër Kupa Bote për Klube dhe tre Superkupa të Europës, përbëjnë 22 trofet e fituar nga Ramos-i, që tashmë pritet të largohet në drejtim të PSG-së ose Premier Ligës.

/Albanianpost.com

Më Shumë

PSD-ja lëshon në ajër fenerë para Qeverisë: Premtimet e Kurtit për dialogun i mori era

PSD-ja gjatë ditës së mërkurë ka organizuar një aktivitet duke lëshuar fenerë të cilat kanë qenë të mbishkruara me premtimet e kryeministrit Albin Kurti...

Qindra biznese sytë nga Parku i Inovacionit në Prizren

Mbi 500 biznese kanë shprehur interesim fillestar për të investuar në Parkun e Inovacionit dhe të Trajnimeve në Prizren, i cili në të kaluarën kishte shërbyer...

Lëndohet në vendin e punës një grua në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se viktima femër kosovare përderisa ka qenë duke punuar në vendin e saj të punës në Prizren,...

Fakete Kadiu emërohet ushtruese e re e detyrës së Kryeshefit të Postës së Kosovës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, në takimin e jashtëzakonshëm të mbajtur sot, më 09.07.2021, ka caktuar Fakete Kadiu, në pozitën...

Qeveria miraton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike prej 420 milionë euro

Në mbledhjen e Qeverisë që po mbahet këtë të mërkurë është miratuar pakoja për ringjallje ekonomike. Kjo pako, siç ka bërë të ditur ministri i...

Kërkohet paraburgim ndaj zyrtarit në Malishevë që dyshohet për dallavere në regjistrimin e automjeteve

 Besart Gashit, zyrtar në Qendrën për Regjistrimin e Automjeteve në Malishevë, dyshohet se ka keqpërdorur pozitën apo autoritetin zyrtare. Ndaj Gashit, Prokuroria Themelore në Gjakovë...

Nga e mërkura do të zgjatet orari i gastronomisë, dasmat deri në orën 01:00

Oda e Hotelierisë ka bërë të ditur se nga Ministria e Shëndetësisë i kanë njoftuar për zgjatjen e orarit të punës në gastronomi deri...

Lumir Abdixhiku ia konfirmon kandidaturën Anton Qunit për kryetar të Prizrenit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka konfirmuar kandidaturën e deputetit të këtij subjekti politik, Anton Qunit, për kryetar të Komunës...

Sfidat me të cilat përballet Messi për të mposhtur Brazilin për herë të parë në 16 vjet

Kur Argjentina të ndeshet me Brazilin në finalen e Copa America 2021 në Maracana të shtunën në mbrëmje, do të jetë një datë me...

Arrestohet i dyshuari kryesor për vrasjen e presidentit të Haitit

Policia në Haiti ka arrestuar një person, që beson se është “i dyshuari kryesor” në organizimin e vrasjes së presidentit të Haitit, Jovenel Moise. Policia...

Fotot e miliarderes së re që ngritën dyshimet, në pritje të ëmbël për herë të dytë?

Fansat e Kylie Jenner  kanë disa ditë që dyshojnë se ajo është bë pritje të ëmbël për herë të dytë. E gjithë kjo nuk...

“Nuk e kam bo në mënyrë dinake po ashiqare”, deklarata e gruas që po akuzohet me të bijën për vrasjen në Malishevë

Në gjykimin ku Nafije Rrafshi dhe bija e saj, Behare Nura po akuzohen për vrasjen e tanimë të ndjerit Sefer Berisha në vitin 2018...

Prizren/ Policia shqipton 282 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, vozitësve ua merr edhe patentë shoferin

Policia në Prizren ka bërë të ditur se kanë shqiptuar gjithsej 282 kundërvajtje trafiku për tejkalim të shpejtësisë. Sipas policisë, po ashtu vozitësve u janë...

Trump tha se kushdo që e zbuloi “informacionin për qëndrimin tim në bunker, duhet të ekzekutohet”, shkruan në librin e reporterit të WSJ

Presidenti i atëhershëm, Donald Trump u tha disa këshilltarëve në vitin 2020 se kushdo që zbuloi informacion në lidhje me qëndrimin e tij në...

Dragash:E bën të fejuarën për spital, për shkaqe xhelozie

Gjatë ditës së djeshme një grua nga Dragashi ka raportuar në polici se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga i fejuari i saj. I...

Për dy javë erdhën rreth 500 aeroplanë me mërgimtarë

Shumë bashkatdhetarë tanë, që punojnë dhe jetojnë në vende të ndryshme të Evropës Perëndimore, ia kanë mësyrë Kosovë për pushime. Sipas Zyrës për Informim të...

Lajmet e Fundit