15.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Reagon Kisha Katolike: Homoseksualizmi është sëmundje

Don Shan ZefiKancelari Ipeshkvisë së Kosovës Don Shan Zefi ka komentuar rreth marshit kundër homofobisë që u mbajt të shtunën në Prishtinë. Ai ka thënë se homoseksualizmi është sëmundje dhe se përpjekjet për ta legalizuar janë mëkate kundër Zotit.

Don Shan Zefi Kancelar i Ipeshkvisë së Kosovës ka thënë për Klan Kosovën se nga pikëpamjet e Biblës homoseksualizmi është mëkat i rëndë sepse ai kundërshton Zotin dhe ligjin e natyrës, transmeton Express.

Kjo sëmundje e natyrës morale, siç tha ai, nuk mundet me asnjë ligj të aprovohet sepse ligjet kundër natyrës sipas tij, nuk janë të vlefshme në shoqëri.

“Kisha Katolike e kupton një sëmundje të tillë apo personin por e dënon mëkatin prandaj përpjekjet për ta legalizuar homoseksualizimin apo martesat e gjinisë së njëjtë do të mbeten gjithnjë mëkate kundër Zotit”, ka thënë Zefi.

Më Shumë

U konfrontua me policinë, arrestohet një person në Prizren

Një person i dyshuar u arrestua në Prizren pas një konfrontimi të tensionuar me forcat e policisë. Ngjarja ndodhi pasi personi i dyshuar refuzoi të...

Ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec, has në një granatë dore të pashpërthyer

Një burrë ka raportuar se ka gjetur një granatë dore të pashpërthyer, derisa ishte duke punuar në arën e tij në Rahovec.   Ndërkaq, njësit policore...

Lajmet e Fundit