21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Reagon parlamenti studentor për protesta

Parlamenti-studentorParlamenti Studentor si organi më i lartë i përfaqëmit të studentëve është duke monitoruar gjendjen aktuale të krijuar në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe pret që kjo situate sa i përket titujve akademik të zgjidhet në Senatin e UP-së i cili është organi më i lartë qeverisës i Universitetit.

Parlamenti Studentor iu bënë thirrje të gjithë studentëve që të distancohen nga veprimet e një numëri të vogël të “studentëve” me agjenda politike dhe që nuk ka për qëllim zgjidhjen e problemeve në Universitetin e Prishtinës. Qëllimi i vetëm i tyre është qëllimi politik duke zhvilluar skenare mediale para Rektoratit, thuhet në njoftimin e Parlamentit Sdunentor.

Më Shumë

Berisha: Po të mos ishte UÇK-ja në sheshet dhe kafet e Kosovës do të jehonte kënga e Dragana Mirkoviqit

18 vjet burgim. Ky është verdikti që ka dhënë Gjykata Speciale për “Ujkun” e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dënimi kundër Pjetër Shalës shkaktoi reagime të forta...

Latifi krenohet me punimet e kryera në Rahovec, kritikohet nga Durguti (FOTO)

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së në Rahovec, Enis Durguti, ka kritikuar lavdërimin e kryetarit të kësaj komune, Smajl Latifi, lidhur me një...

Lajmet e Fundit