9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Real-i nis bisedimet me Dortmund-in për transferimin e Bellingham

Si duket objektivi kryesor i Real Madrid-it është ta sigurojë mesfushën për shumë vite të ardhshme.

Pasi treshja: Modric – Casemiro – Kroos, po shkojnë drejt pensionimit, klubi mbretëror tashmë ka afruar Camavinga-n dhe Tchouameni – dy lojtarë shumë cilësor, por së fundmi dëshiron ta transferojë edhe një mesfushor shumë kualitativ.

Bëhet fjalë për 18 vjeçarin e Borussia Dortmund-it, Jude Bellingham, për të cilin madrilenët janë gati t’i ofrojnë 90 milionë euro.

 

 

18-vjeçari ka kaluar një sezon shumë të mirë te gjermanët dhe po ashtu edhe me kombëtaren e angleze.

Mesfushori ka kontratë deri në vitin 2025 me Dortmund-in, megjithatë gjigantët evropianë, dëshirojnë transferimin e tij në këtë afat kalimtar veror.

Ndërkohë duhet theksuar se gjatë sezonit që u mbyll, mesfushori luajti në 44 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar gjashtë gola dhe duke dhuruar 14 asistime.

/Albanianpost.com

Më Shumë

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

“Mat Moto” nga Mitrovica sjell motoçikleta elektrike! Koha e mbajtjes së baterisë: Nga 27 deri në 50 km. Për 3 veta. Kapaciteti i ngarkesës:...

Mbi 50 për qind të shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Në Barometrin e Euronews Albania, ku u bënë bashkë për herë të parë në një studim të përbashkët qytetarë në Shqipëri dhe në Kosovë,...

Lajmet e Fundit