4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Regjistrohen edhe tri raste të reja me Covid në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e komunës së Malishevës, janë regjistruar edhe 3 raste të reja me Covid-19.

Këto të dhëna janë të konfirmuara nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, duke u bazuar në testet laboratorike për Covid-19.

Gjendja e përgjithshme me Covid-19 në territorin e komunës së Malishevës, është kjo: nga fillimi i pandemisë e deri më tani, me covid-19 janë regjistruar 1132 raste, prej tyre 1073 janë shëruar, 52 kanë vdekur dhe aktiv me Covid janë edhe 7 raste.

“Apel: Në emër të shtabit komunal emergjent dhe në emër të Komunë së Malishevës, nënkryetari Hajdin Berisha ju bën thirrje të gjithë atyre që nuk janë vaksinuar, që të vaksinohen, pasi kjo është mënyra më e sigurt e mbrojtjes nga ky virus vdekjeprurës”, ka njoftuar komuna e Malishevës.

 

Më Shumë

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Policia kërkon ndihmë për gjetjen e 25-vjeçares nga Rahoveci, thotë se është zhdukur para dy jave

Policia e Kosovës të premten ka publikuar fotografinë e një vajze nga Rahoveci, për të cilën ka thënë se është e zhdukur tash e...

Lajmet e Fundit