22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Remi: Të rinjtë largohen, ndërsa 50 milionë euro shkojnë mëditje dhe shtesa

RrustemMustafa–RemiRrustem Mustafa-Remi, deputet i Kuvendit të Kosovës tha të enjten në Kuvendin e Kosovës se spektri politik kosovarë duhet të bëhet bashkë dhe të gjejnë zgjidhje për ikjen e qytetarëve nga Kosova.

Ai tha se të rinjtë po largohen, ndërsa 50 milionë euro brenda vitit shkojnë për mëditje dhe shtesa.

“Pika pika mbushet pusi”, tha ai, duke shtuar se duhet shumë të punohet që qytetarëve të vendit t’u kthehet shpresa. /Telegrafi/

Më Shumë

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

ShBA-së i afrohet një rrezik

Uragani i quajtur “Ian” vazhdon të bëhet më i fortë derisa po shkon drejt Floridës. Kjo ka nxitur të bëhen evakuime urgjente pasi paralajmërohen...

Lajmet e Fundit