7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Superliga e Kosovës/ Liria-Feronikeli

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë gjatë ditës së sotme me dy ndeshje interesante në kuadër të javës së 15-të.

Në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, Fushë Kosova do të përballet me Dukagjinin.

Aktualisht, Fushë Kosova gjendet në vendin e parafundit me vetëm 10 pikë të grumbulluara, kurse në anën tjetër, Dukagjini është në pozitën e gjashtë me 17 pikë.

Ndeshja tjetër që luhet sot është ajo mes Feronikelit 74 dhe Lirisë në “Rexhep Rexhepi”.

Feronikeli 74 që nuk di për fitore tash e pesë xhiro pozicionohet në vendin e tetë me vetëm 12 pikë.

E më keq se ta është Liria e Prizrenit që momentalisht mban pozitën e fundit me nëntë pikë gjithsej.

Të dyja këto ndeshje nisin me fillim nga ora 13:00. /Gazeta Express/

Më Shumë

Kurti: Buxheti i komunave sivjet është për 40% më i lartë se para 3 vitesh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e gjashtë me kryetarët e komunave ka thënë se buxheti i komunave për vitin 2024 arrin 742...

Liria e Fushë-Kosova / Pa gola

Dueli i skuadrave që gjenden në zonën e rrezikshme mes Lirisë dhe Fushës Kosovës është mbyllur pa gola. Prizrenasit ndodhen në vendin e fundit me...

Lajmet e Fundit