23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Kilaj premton për çdo vit nga 500 mijë euro investime në bujqësi

kilaj gajrakKandidati i PDK-së për kryetar të Malishevës, Isni Kilaj, ka prezantuar programin e tij qeverisës për katër vitet e ardhshme në fshatin Ballanicë dhe Gajrak .

“Tri janë shtyllat kryesore, në të cilat do të orientohemi në katër vitet e ardhshme, e para në vazhdimin e rregullimit të infrastrukturës, e dyta zhvillimi ekonomik, me theks të veçantë bujqësia dhe e treta mbrojtja e ambientit”, tha Kilaj.

Ai premtoi se në katër vitet e ardhshme, do të orientohemi në zhvillimin e bujqësisë. “Për vitin 2014, kemi planifikuar 200 mijë euro të investojmë në sektorin e bujqësisë, ndërsa në vitet tjera nga 500 mijë euro, çdo vit dhe do ta fuqizojmë këtë sektor të rëndësishëm të zhvillimit ekonomik”, premtoi Kilaj.

Para banorëve të Bellanicës, Kilaj, premtoi edhe rritjen e kapacitetit të ujësjellësit, pasi tashmë kanë gjetur burime të ujit. Për fshatin Gajrak, ndërkaq premtoi rregullimin e ujësjellësit si dhe investime në rrugët në brendi të këtyre fshatrave, pasi rrugët kryesore, tashmë i kanë si çdo fshat tjetër i Malishevës.

“Jemi alternativa më e mirë në çdo aspekt dhe kemi mbështetjen e plotë të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për realizimin e programit tonë”, tha Kilaj.
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Halit Krasniqi, i ka dhënë mbështetje të fuqishme Isni Kilaj dhe kandidatëve të PDK-së për Asamblenë Komunale. “Ju duhet të zgjidhni ofertën më të mirë që dëgjoni, por oferta e Isni Kilaj dhe PDK-së për Malishevën, është më e mirë, prandaj votojeni këtë ofertë për të vazhduar me Qeverisjen e mirë për Malishevën dhe për bërjen e Malishevës evropiane”, ka porositur votuesit e këtyre dy fshatrave deputeti Krasniqi./PrizrenPresss.com/

Më Shumë

Latifi pret në takim përfaqësuesit e KQZ-së, diskutojnë për zgjedhjet qendrore e komunale

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim përfaqësuesit e Komisionit Qendror Zgjedhor, Burim Ahmetaj, Ibrahim Selmanaj dhe Arjanit Elshani. Ai ka...

Moti me diell, temperaturat 38 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se sot mban moti me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit