6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Rezultatet e 3 nëntorit publikohen javën e ardhshme

Zgjedhjet lokale2013Rezultatet e votimit për kryetar dhe për këshilltarë të komunave pritet të publikohen në fillim të javës së ardhshme, kanë bërë të ditur në Komisionin Qëndror Zgjedhor.

Do të dihen edhe votat për kandidatët për kryetar të Zubin Potokut, Leposaviqit, Zveçanit dhe Komunës Veriore të Mitrovicës, me përjashtim të tri qendrave të votimit ku do të rivotohet me 17 nëntor.

“Besoj se të hënën e ardhshme KQZ-ja do t’i publikojë rezultatet përfundimtare për kryetar komunash, duke përfshirë edhe Zubin Potokun, Leposaviçin dhe Zveçanin, por duke përjashtuar tri qendrat në veri., ku do të përsëriten zgjedhjet”, ka deklaruar anëtari i KQZ-së, Florian Dushi, shkruan Koha Ditore.

Pjesën e rezultateve do të jenë edhe votat me kusht dhe ato me postë.

Më Shumë

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Lajmet e Fundit