4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Riatdhesohen 47 qytetarë

ikja,kuferat, emigrimNë 7-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, dhjetëra qytetarë, të cilët kishin ikur nga Kosova në mënyrë ilegale, janë rikthyer.

“Sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës janë riatdhesuar 47 qytetarë”. Lajmin e ka konfirmuar për “Epokën e re” një burim brenda këtij aeroporti. Tridhjetë të riatdhesuar kanë ardhur nga Gjermania, ndërsa shtatëmbëdhjetë të tjerë nga Austria.

I njëjti burim ka treguar se të kthyerit janë qytetarë, të cilët e kanë Kosovën lëshuar gjatë viteve 2014 dhe 2015.

Më Shumë

Ngacmohet një e nxënëse në Prizren

Një person dyshohet se në mes të rrugës i ka zënë pritën një vajze të mitur në Prizren. Viktima ishte duke u kthyer nga shkolla...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person të kërkuar nga gjykata. Ai është dërguar në vuajtje të dënimit. Rr. Bedri Pejani, Prizren 24.11.2022-11:40. Në bazë të...

Lajmet e Fundit