18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Rrahje masive në Dragash

Përleshjet mes të rinjve tashmë janë bërë të zakonshme në vendin tonë. Pothuajse çdo ditë raportohet për sherre të ndryshme, motivet e të cilave shpesh dalin të jenë banale. Një rast i tillë dyshohet të ketë ndodhur dje pasdite në fshatin Zgatar të Dragashit, raporton Gazeta Sinjali.

Fillimisht përleshja kishte filluar mes dy grupeve me nga dy persona, e më pas iu kishin bashkëngjitur edhe dy të dyshuar tjerë.

E përpos grushteve, gjatë përleshjes është përdorur edhe sprej, ku si pasojë tre persona kanë marrë lëndime trupore. Të dyshuarve u është ofruar tretman mjekësor, ndërkohë që të njëjtit kanë dhënë dëshmitë e tyre lidhur me rastin.

Dy nga të dyshuarit tjerë janë larguar në drejtim të panjohur dhe të njëjtit janë në kërkim policor. Bazuar në dëshminë e dy prej të dyshuarve, i dyshuari nga grupi tjetër kishte ekspozuar edhe një armë zjarri.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Lëndim i lehtë trupor’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

Më Shumë

Zyrtarë të BE-së sot vizitojnë Suharekën

Zyrtarë të Bashkimit Evropian, sot pritet të vizitojnë qytetin e Suharekës. Ata do të takohen edhe me kryetarin e kësaj komune, Bali Muharremaj. Marketing https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/   https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/   https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/    

Mbi 2 mijë gjoba të shqiptuara për 24 orë në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, policia ka shqiptar gjithsej 2146 gjoba trafiku.Kështu bëhet e ditur nga raporti i policisë. Ndërkaq në raportin 24...

Lajmet e Fundit