24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Rrahje në Landovicë të Prizrenit

Një person është sulmuar fizikisht në fshatin Landovicë të Prizrenit.

Viktima ka pësuar lëndime trupore.

Ende nuk dihet motivi.

Njësitet policore me të marrë informatën kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë arrestuar personin e dyshuar, i cili është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

 

Me urdhër të prokurorit ndaj tij është iniciuar rasti ‘Lëndim i lehtë trupor’ dhe i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Osmani takohet me shefen e MCC-së, flasin për investimin 236 milionësh

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York, ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve...

Rritet çmimi i naftës për 10 centë, ankohen fermerët

Çmimet e derivateve të naftës u rriten për afro 10 centë në ditët e fundit. Më së keqi këtë situatë përballen bujqit, të cilët...

Lajmet e Fundit