17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Çiklisti malor vdes dy ditë pasi fitoi kampionatin skocez

Çiklisti malor Rab Wardell ka vdekur vetëm dy ditë pasi fitoi kampionatin skocez.

37-vjeçari ka vdekur tragjikisht në gjumë gjatë natës.

Dje në mbrëmje ai u shfaq në programin “The Nine” të BBC Scotland teksa diskutoi sesi kishte kapërcyer tre shpime për të fituar garën.

Shoqata Skoceze Cross Country, e cila drejton serinë e garave të biçikletave malore, tha se ata ishin tronditur me lajmin se Wardell kishte vdekur në gjumë, shkruan Dailyrecords, transmeton Klankosova.tv.

“Ai do t’i mungojë me të vërtetë komunitetit tonë dhe vendosmëria, talenti dhe miqësia e tij do të jetojnë në të gjitha zemrat dhe kujtimet tona” thuhet në telegramin e tyre.

Ish-çiklisti i Commonwealth Games vendosi një kohë të re rekord për përfundimin e West Highland Way në 2020.

Më Shumë

Haradinaj viziton familjet e dëshmorëve në Malishevë: Investimi më i mirë jetësor është ai për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në Malishevë me shumë miq e bashkëluftëtarë. Ai është shprehur se investimi më...

Hajnat në Prizren ‘avullojnë’ mbi 11 mijë euro para cash e ari në një shtëpi

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit