3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Rrahje në Sarajevë, kalimtarët tentojnë të ndajnë burrin e gruan – sulmuesi vazhdimisht e godiste dhe tërhiqte zvarrë viktimën

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Stup të Sarajevës, ka ndodhur një incident që është filmuar nga kalimtarë rasti dhe banorë të asaj lagje – fjala është për dhunë fizike mbi një grua.

Rreth orës 10 të mëngjesit banorët e kompleksit Tibra ishin dëshmitarë të një ngjarje të tmerrshme, ku dëgjoheshin britma dhe thirrje për ndihmë nga rruga, transmeton Telegrafi.

Siç mund të shihet në videon e publikuara më poshtë, një burrë godet dhe tërheq zvarrë një grua e cila vazhdimisht bërtiste.

Vërehet qartë që ajo mundohej të çlirohej nga ai – derisa sulmuesi e mbante për dore dhe assesi nuk pranonte ta lëshonte.

Madje aty u përfshi një kalimtar rasti i cili arriti t’i ndajë, e dikush në prapavijë dëgjohej duke bërtitur “policia”.

Zyrtarë të ministrisë së Punëve të Brendshme të Bosnjës, kanë dalë në vendin e ngjarjes, megjithatë qendra operative pretendon se nuk ka informacione.

Më Shumë

10 të vrarë në Ukrainë nga 70 raketat e lëshuara nga Rusia

Sirenat e sulmit ajror ranë në të gjithë Ukrainën dje, pasi Rusia lëshoi një breshëri sulmesh në infrastrukturën civile. Dhjetë persona u vranë dhe sulmet...

25 vjet nga dita e daljes së UÇK-së në publik

Më 28 nëntor të vitit 1997, për herë të parë në skenë doli  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo ndodhi në varrimin e mësuesit Halit Geci...

Lajmet e Fundit