6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Mourinho nuk dorëzohet, e dëshiron Xhakën që në janar

Granit Xhaka – Roma, është një dashuri e madhe në distancë që ende nuk janë bashkuar, edhe pse dëshira mes palëve është e madhe.

Në fakt më mirë mund të thuhet që kjo dashuri është mes Xhakës dhe trajnerit portugez Jose Mourinho që po e kërkon me ngulm.

Portugezi e kishte bërë prioritet transferimin e prishtinasit në verë, por Arsenali refuzoi çdo ofertë të Romës për të.

Mediat e ndryshme në Itali dhe Angli kanë raportuar se Roma nuk është dorëzuar për transferimin e Xhakës dhe po tenton transferimin e tij edhe në janar.

Arsenali është gati ta lejoj largimin e Xhakës, por po pret që fillimisht të transferojë një futbollist dhe në listën e tyre janë Arthur e Ruben Neves.

Në rast se Arsenali do të blejë një mesfushor, atëherë Roma do të nisë një ofertë në ditën e fundit të tregut të transferimeve për transferimin e Xhakës.

Besohet se Topçinjtë do ta lejojnë largimin e shqiptarit për një shumë prej 20 milionë eurove.

Më Shumë

Kaq do të kushtojë këtë vit zbukurimi i Prizrenit për festat e fundvitit

Muaji dhjetor si çdo herë jo vetëm tek ne por në secilin vend pritet me gëzim e me plotë zbukurime të ndryshme për festat...

“Le Matin” më 1912: Përfituesit e luftës

Ky shkrim është botuar 110 vjet më parë në gazetën e Parisit “Le Matin” dhe flet për aktin e jashtëzakonshëm të Ismail Qemalit, shpalljen...

Lajmet e Fundit