17.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Rrihen dy kunata në Prizren

Mbrëmë në Prizren është raportuar një rast i dhunës në familje pasi viktima femër ka raportuar se është rrahur nga kunata.

Kështu bëhet e ditur në raport 24 orësh të policisë teksa viktima ka refuzuar të pranojë tretman mjekësor, njofton Klankosova.tv.

“Prizren 12.08.2022 – 21:30. Viktima femër kosovare ka informuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga kunata e saj e dyshuara femër kosovare. Viktima ka refuzuar tretmanin mjekësor. Me vendim të prokurorit pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Ministria ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T, shkak temperaturat

Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend për shkak...

Lajmet e Fundit