16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rrihet keq një person në Prizren

Një person  ështe sulmuar fizikisht nga tre të tjerë në Prizren.

Rrahja ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshjeje të momentit, ku tre të dyshuarit kanë nisur ta sulmojnë fizikisht duke e goditur me shufra të hekurit viktimën, të cilit i kanë shkaktuar lëndime trupore.

Si pasojë e plagëve të marra, prizrenasi është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren, ku ka kërkuar ndihmë mjekësore. Ndërkohë rasti është denoncuar edhen në Polici, me ç’rast njësitet policore kanë marrë të gjitha veprimet hetimore për të identifikuar personat e dyshuar.

 

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Lëndim i lehtë trupor’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit

Më Shumë

Këto fshatra e rrugë të Prizrenit do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 29.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 110/35/10...

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Lajmet e Fundit