4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Rryma e mbyt Ahmet Morinën nga Kushnini i Hasit

rrymaRryma ka mbytur Ahmet Morinën nga fshati Kushnin Hasit. I ndjeri ka rënë në kontakt të rrymës gjatë kohës sa ishte duke qëndruar në arën e tij të punës.

Sipas informacioneve nga ky fshat, telat e rrymës kanë rënë në tokë nga era e fortë që ka ndodhur në ditët e fundit në këtë fshat./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrtare: Caktohet vendi mikpritës për Kupën e Amerikës 2024

Kupa e Amerikës 2024” do të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. CONMEBOL, organi qeverisës i futbollit të Amerikës së Jugut dhe CONCACAF, organi...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit