13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Rudi Garcia shkarkohet nga Al Nassr

Rudi Garcia është shkarkuar nga klubi i Cristiano Ronaldo-s, Al Nassr, për shkak të marrëdhënies së tij të tensionuar me dhomën e zhveshjes.

Pika që ia theu durimin e klubit dhe shkaktoi largimin e tij ishte një konfrontim që pati me lojtarët e tij.

Garcia gjithashtu ka dështuar të përmbushë pritshmëritë e përcaktuara në projektin ambicioz të klubit të tij.

Me shtatë ndeshje të mbetura për të luajtur, Al Nassr aktualisht është i dyti në renditje, tre pikë prapa Al Ittihad, ndaj të cilit humbën së fundmi.

Ata gjithashtu u eliminuan nga Superkupa e Arabisë në gjysmëfinale kundër të gjitha gjasave.

Garcia kishte qenë trajner i Al Nassr që nga vera e kaluar, kur ai zbarkoi në Arabinë Saudite për të zëvendësuar Miguel Angel Russo.

Më Shumë

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Portugezi i Wolves refuzon Arsenal-in, pret ofertën nga Barcelona

Mesfushori i skuadrës angleze, Wolves, Ruben Neves, raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Arsenal-i. 26-vjeçari do të futet në vitin e fundit të kontratës...

Lajmet e Fundit