25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Bixhoz ilegal në Suharekë

Mbrëmë rreth orës 18:30 Policia ka bërë kontrollimin e lokalit dhe shtëpisë së një burri në fshatin Greikoc të Suharekës nën dyshimin se në lokal janë duke u zhvilluar lojëra të fatit dhe bixhoz i paligjshëm.

Sipas Policisë, gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar një llaptop, një iphone dhe 11 copë fatura të lojës së fatit KENO.

Ndërkaq, i dyshuari është shoqëruar në polici dhe me rekomandim të prokurorit pas intervistimit është liruar, gjersa  rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Rati është iniciuar si organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm.

Një ndër tipet e banesave në kompleksin “Parku”.

Bëhu me banes në zemër të Prizrenit pranë Lumbardhit dhe Parkut!

#quality #contrucion #design #park

+383 44 128 112

www.renelualtahiri.com

Mund të jetë një imazh i divan dhe dhomë ndenjjeje

Më Shumë

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Lajmet e Fundit