23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

SDA-ja mbështet Zafirin për kryetar të Prizrenit

sda zafaBashkimi Demokratike në Prizren kanë arritur një marrëveshje bashkëpunimi me SDA-në. Kryetari i SDA-së në Prizren Zuljvija Ibra, konfirmoi arritjen e marrëveshjes me partinë e Zafir Berishës.

”Njoftojmë të gjithë votuesit dhe simpatizantët e SDA=së , si dhe komunitetin Boshnjakë Prizren dhe rrethinë se kemi arritur një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit për kryetar të Komunës së Prizrenit, të mbështesim z. Zafir Berisha nga radhët e Bashkimit Demokratik për Kryetarë të Komunës së Prizrenit”, njoftoi Ibra.

Sipas tij, Zafir Berisha ka dëshmuar si në luftë ashtu edhe në politikë se është lideri i vetëm që ka qëndruar përkrah të gjithë qytetarëve të Prizrenit pa dallim feje dhe etnie.

Kryetari i Bashkimit Demokratik Zafir Berisha, tha ndërkaq se pas bisedave me kryetarin e SDA dr. Numan Balic, falënderoi atë për mbështetjen e tij dhe kryetarit të SDA-së në Prizren Zuljvija Ibro i premtoi angazhim të sinqertë dhe bashkëpunim në fushatë elektorale si dhe në qeverisjen e përbashkët pas 3 nëntorit.

Kryetari i Bashkimit Demokratik dhe kandidati për Kryetarë të Prizrenit Zafir Berisha me këtë rast tha se para nesh shtrohet detyra imediate për ti kthyer shpresën qytetit të Prizrenit dhe me mbështetjen e qytetarëve nga të gjitha komunitetet në Prizren do ta pensionojmë qeverisjen e korruptuar në këtë qytet./PrizrePress.com/

 

Më Shumë

Plagoset një burrë në Suharekë, arrestohet i dyshuari

Sot rreth orës 12:00, Stacioni Policor në Suharekë ka pranuar informacion se në fshatin Popolan, komuna e Suharekës, dyshohet se një person ka pësuar...

Seanca e radhës së Kuvendit të Prizrenit: Fokus në menaxhimin e mbeturinave dhe dhënien e pronave komunale

Të enjten u mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit të Prizrenit, ku u shqyrtuan dhe miratuan një sërë pikash të rendit të ditës. Pjesa më...

Lajmet e Fundit