1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

SDA-ja mbështet Zafirin për kryetar të Prizrenit

sda zafaBashkimi Demokratike në Prizren kanë arritur një marrëveshje bashkëpunimi me SDA-në. Kryetari i SDA-së në Prizren Zuljvija Ibra, konfirmoi arritjen e marrëveshjes me partinë e Zafir Berishës.

”Njoftojmë të gjithë votuesit dhe simpatizantët e SDA=së , si dhe komunitetin Boshnjakë Prizren dhe rrethinë se kemi arritur një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit për kryetar të Komunës së Prizrenit, të mbështesim z. Zafir Berisha nga radhët e Bashkimit Demokratik për Kryetarë të Komunës së Prizrenit”, njoftoi Ibra.

Sipas tij, Zafir Berisha ka dëshmuar si në luftë ashtu edhe në politikë se është lideri i vetëm që ka qëndruar përkrah të gjithë qytetarëve të Prizrenit pa dallim feje dhe etnie.

Kryetari i Bashkimit Demokratik Zafir Berisha, tha ndërkaq se pas bisedave me kryetarin e SDA dr. Numan Balic, falënderoi atë për mbështetjen e tij dhe kryetarit të SDA-së në Prizren Zuljvija Ibro i premtoi angazhim të sinqertë dhe bashkëpunim në fushatë elektorale si dhe në qeverisjen e përbashkët pas 3 nëntorit.

Kryetari i Bashkimit Demokratik dhe kandidati për Kryetarë të Prizrenit Zafir Berisha me këtë rast tha se para nesh shtrohet detyra imediate për ti kthyer shpresën qytetit të Prizrenit dhe me mbështetjen e qytetarëve nga të gjitha komunitetet në Prizren do ta pensionojmë qeverisjen e korruptuar në këtë qytet./PrizrePress.com/

 

Më Shumë

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Moti sot: I vranët dhe me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, vranësirat parashihet të sjellin...

Lajmet e Fundit