10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

S’e kam merituar gjithë suksesin

Richard-Gere-637x424Richard Gere ka qenë idhulli erotik për një brez të tërë.

Tepër tërheqës edhe në këtë moshë, ai tregon se përveç bukurisë, ka mësuar nga jeta të jetë i dobishëm, i përulur dhe të marrë zgjuarsi.

Aktori amerikan ka folur në të përjavshmen “Grazia” për jetën, karrierën dhe zgjedhjet e tij, duke saktësuar se nuk ka bërë gjithmonë ato të duhurat.

“Kur isha i ri ndiqesha nga pasioni për t’i bërë siç duhet gjërat dhe për të rënë në sy, por më pas kinemaja u shndërrua në një mjet për të transmetuar vetëm përmbajtje pozitive.”

“Mund të kem xhiruar filmat e gabuar, por jam ndjekur përherë nga sensi i përgjegjësisë.”

“Nuk mendoj se e kam merituar të gjithë suksesin që kam pasur”.

Gere ka thënë se më pas, në momentin që ishte shumë i famshëm dhe kishte shumë përgjegjësi, e ka pushtuar një pasion i madh për dramën, edhe pse kishte luajtur në shumë pjesë komike.

Më Shumë

Hekuran Murati tregon arritjen historike, ‘e qepëm thesin e shqyer’

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar në Facebook se deficiti buxhetor është zvogëluar në rekord historik. Murati ka thënë se Financat publike janë kthyer...

Gjyqtarët e Kushtetueses nuk do t’i nënshtrohen vettingut

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i nënshtrohen vettingut, gjë të cilit do t’i nënshtrohen të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Mospërfshirjen e gjyqtarëve...

Lajmet e Fundit