17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Së shpejti në treg dy këngë të reja nga Teuta

teuta selimiËshtë ndër këngëtaret favorite kur bëhet fjalë për ndonjë aheng. Edhe pse fillimet e saj ishin në zhanër regje, Teuta Selimi si duket ka vendosur të bëjë muzikë për një numër më të madh të publikut.

Kështu ajo tashmë konsiderohet si njëra ndër këngëtaret më të kërkuara të muzikës popullore në skenën tonë. E ndonëse gjithmonë mundohet që në publik të vijë me risi, ajo për gazetën Tribuna ka treguar se edhe ën prag të kësaj sezone po përgatit dy këngë të reja për publikun e vet. “Tash i kam përfunduar dy këngë të reja. Këto këngë janë në fazën finale të miksimit. Besoj që shumë shpejt do të lansohen. Kanë dalë këngë të bukura, vetëm shpresoj që do të pëlqehen edhe nga publiku”, ka thënë këngëtarja në fillim të bisedës.

“Njëra nga këngët do të jetë në bashkëpunim me këngëtarin nga Shkupi Adnan Dacin. Me Adnanin kam pasur edhe bashkëpunime tjera të cilat kanë rezultuar me sukses dhe janë mirëpritur në publik. Andaj kemi vendosur që ta kemi edhe një këngë tjetër në bashkëpunim”, ka shpallosur turje këngëtarja Selimi..

Më Shumë

Rizvanolli: 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike gjatë vitit 2022

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka njoftuar se 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike qendrore të Kosovës në vitin 2022. Rizvanolli ka thënë...

Zbulohen rreth 500 bimë kanabisi në pronën e mërgimtarit në Rahovec

Në fshatin Celinë të Rahovecit  një mërgimtar ka gjetur plot bimë të kanabisit në pronën e tij, të cilët sipas informacioneve të para nuk...

Lajmet e Fundit