19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Selimi i thërret qytetarët në protestë

RexhepSelimi-vvDeputetët e Lëvizjes Vetëvendosja u kanë bërë thirrje gjithë qytetarëve të Kosovës që t’i bashkohen sot në ora 12:00 protestës para Qeverisë.

Deputeti, Rexhep Selimi shkruar në Facebook se në ora 12:00 takimi bëhet në shesh. “Takohemi në PROTESTË, n’12:00 n’Shesh”.

Ndërsa nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu ka deklaruar se sot do të protestohet për të mbrojtur të kaluarën dhe siguruar të ardhmen.

“Autobusët ndalohen, ndalohet vendosja e bines, por ja qe sot do protestohet per te mbrojtur te kaluaren dhe siguruar te ardhmen e kesaj Republike”, ka shkruar ai.

Më Shumë

Biletat për ndeshjen Kosovë–Qipro mund të blihen online deri në orën 15:00

Biletat për ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Kosovës dhe Qipros mund të blihen online deri në orën 15:00. Federata e Futbollit të Kosovës ka...

Shakira do të dalë në gjyq për mashtrim tatimor

Gjykata spanjolle ka urdhëruar yllin e muzikës Shakira të dalë në gjyq për mashtrim tatimor.Këngëtarja kolumbiane, 45 vjeçe, ishte paralajmëruar se mund të dënohej...

Lajmet e Fundit