16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Shaqir Totaj merr përkrahje në lagjen “Kurillë”

Kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit,Shaqir Totaj, së bashku me liderin e PDK-së, Kadri Veseli, para qytetarëve të lagjes “Kurillë”, prezantuan programin qeverisës për mandatin e ardhshëm katërvjeçar, me theks të veçantë Fondin për Zhvillim të Qytetit prej 2 milionë eurosh.

Totaj theksoi se ky fond do t’i shërbejë bizneseve të reja (Start Up) dhe atyre ekzistuese, i cili do të jetë indikator i rëndësishëm për krijimin e vendeve të reja të punës. Kandidati Totaj tregoi se ky fond do të jetë mundësi e veçantë për të rinjët dhe gratë.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, falënderoi qytetarët e “Kurillës” për besnikërinë e treguar në vizionin dhe lidershipin PDK-së, gjithashtu kërkoi që të vazhdohet kjo përkrahje, fuqishëm, edhe për kryetarin e ardhshëm të komunës, Shaqir Totaj, në zgjedhjet e 22 tetorit.

Nga ana tjetër, masoviteti i të pranishmëve në këtë tubim është tregues se Kurrilla vazhdon të jetë bastion i pakontesueshëm i PDK-së.

Plagosja e dy vëllezërve në Rahovec, njëri në gjendje të rëndë

Në pasditen e sotme në Rahovec, dy vëllezër kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri Njëri prej tyre është duke...

Rama me Zelenskyn nënshkruajnë deklaratë për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nënshkruar deklaratë të përbashkët me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës. Kjo deklaratë është...

Lajmet e Fundit